Pantone

PANTONE je medzinárodne uznávaný komunikačný systém farieb. Môžete zadať PANTONE farby s istotou, aj keď vaša výroba je na druhom konci sveta.

Príručka a sprievodca pre výber, porovnanie a určenie PANTONE farby pre grafikov, dizajnérov, predajcov farieb, obchodníkov a tlačiarov.

Farebné možností, ako popustiť uzdu svojej vášni a tvorivosti!

Oslavujeme 50 rokov brilantné farby!

pantone

PANTONE Formula Guide Solid Coated/Solid Uncoated (Plus Series 2012)

pantone solid

Dva vejárovité vzorkovníky priamych farieb PANTONE (systém Pantone Matching System) označených číslom a názvom vrátane informácií o ich miešaní zo základných 14 farieb Pantone v percentuálnej definícii alebo pomeroch, tlačených na coated a uncoated papieri. Celkom vzorkovník teraz obsahuje 1677 priamych farieb PANTONE v obidvoch variantách coated a uncoated.

Označenie: PANTONE 100 C, PANTONE 100 U.

PANTONE Color Bridge Guide Coated / Uncoated (Plus Series 2012)

pantone color bridge

Dva porovnávajúce vzorkovníky, ktoré zobrazujú vedľa seba priamu farbu PANTONE a jej najbližší CMYKový ekvivalent vrátané percentuálneho vyjadrenia. Jedná sa o sadu dvoch vzorkovníkov vytlačených na natieranom (Coated) a nenatieranom (Uncoated) papieri. Coated vzorkovník je doplnený o 336 nových farieb, ktoré sú tlačené miešaním 14 základných farieb Pantone. Celkovo obidva vzorkovníky obsahujú 1 649 farieb. Ďalej vzorkovníky obsahujú informácie o hodnotách farby taktiež v sRGB farebnom priestore a HTML kód. Vzorkovníky sa dajú aj samostatne zakúpiť ako coated alebo uncoated.

Označenie: PANTONE 2365 C - PANTONE 2365 CP (CMYK ekvivalent - C 2, M 30, Y 0, K 0)

PANTONE 4-color Process Guide Set Euro (CMYK Color Guide Set)

pantone 4-color process guide

Jeden z najpredávanejších a najvýhodnejších pomocníkov pre pracovníkov predtlačovej prípravy a tlačiarní. Jedná sa o vejárovitý CMYKový vzorkovník, ktorý obsahuje cca 3000 farieb (vyjadrených v percentuálnych hodnotách CMYK) na natieranom (Coated) a nenatieranom (Uncoated) papieri.

Toto je CMYK vzorkovník, neobsahuje žiadne priame farby PANTONE! Pozor: Často sa zamieňa s PANTONE Color Bridge Guide Euro!
Označenie: PANTONE DE 132-1 C

PANTONE Solid Chips Coated / Uncoated (Plus Series 2012 - 2 knihy)

pantone solid chips

Dve knihy vo forme šanónov obsahujúce voľne vyťahujúce stránky so vzorkami priamych farieb PANTONE (systém Pantone Matching System) označených číslom a názvom vrátane informácií o ich miešaní zo základných 14 farieb Pantone v percentuálnej definícii alebo pomeroch. Jedná sa o 2 samostatné knihy na coated a uncoated papieri. Vzorkníky sú doplnené o 336 nových farieb, ktoré sú tlačené miešaním 14 základných farieb Pantone. Celkom knihy obsahujú 1677 priamych farieb PANTONE v obidvoch variantách coated a uncoated. Tieto trhacie vzorkovníky zodpovedajú vejarovitým vzorkovníkom produktu PANTONE Formula Guide Solid Coated & Uncoated (Plus Series 2012).

Označenie: PANTONE 100 C, PANTONE 100 U

PANTONE Premium Metallics Coated (Plus Series)

pantone mettalic

Vejárovitý vzorkovník obsahujúci 300 nových metalických PANTONE Premium Metallics farieb. Jedná sa o ďalšiu doplňujúcu sadu klasických metalických farieb. Nové metalické farby sú žiarivejšie, môžu byť potiahnuté a tlačené bez straty lesku a poškodenia. Je k dispozícii iba na natieranom (Coated) papieri.

Označenie: PANTONE 871 C

PANTONE Premium Metallics Chips Coated (Plus Series)

pantone mettalic

Trhajúci vzorkovník zodpovedá vejarovitému vzorkovníku PANTONE Premium Metallics Coated.

PANTONE Pastels & Neons Coated / Uncoated (Plus Series)

pantone pastels

Vejárovitý vzorkovník obsahujúci 154 PANTONE pastelových priamych farieb a 56 úplne nových neonových žiarivých farieb na natieranom a nenatieranom papieri v rámci jedného vzorkovníka.

Označenie: PANTONE 9420 C

PANTONE Pastels & Neons Chips Coated / Uncoated

pantone pastels

Trhajúci vzorkovník zodpovedá vejarovitému vzorkovníku PANTONE Pastels & Neons Coated / Uncoated.

PANTONE Fashion + Home Color Guide

pantone fashion + home

Vejárovitý vzorkovník pre komunikáciu farieb v textilnom priemysle. Jedná sa o papierový vzorkovník s 2100 priamymi farbami Pantone, teraz so 175 novými farbami. Šarža: 2012.

Označenie: PANTONE 13-0947 TPX Banana

PANTONE Fashion + Home Color Specifier

pantone fashion + home

Voliteľne je možné dokúpiť jednotlivé stránky vzorkovníka.

PANTONE Cotton Planner

pantone cotton

Textilní vzorkovník vo forme šanónu s jednotlivými listami, kde sú umiestnené vzorky z bavlny (100% bavlna). Obsahuje 2100 priamych farieb Pantone, teraz so 175 novými farbami.

PANTONE Cotton Passport

pantone cotton passport

Prenosný textilný vzorkovník vo forme knihy (veľkosť 5" x 8") s jednotlivými stránkami, kde sú umiestnené vzorky z bavlny (100% bavlna). K dispozícii je krytka pre lepšiu vizualizáciu jednotlivých vzoriek. Obsahuje 2100 priamych farieb Pantone, teraz so 175 novými farbami.

PANTONE SkinTone Guide

pantone skintone

Úplne nový vzorkovník so 110 pleťovými farbami založený na skutočnom meraní ľudskej pleti. Použitie vzorkovníkov nájde uplatnenie v priemyselných odvetiach ako je obalárstvo, kozmetika, móda, lékarstvo, fotografie, hračky či grafický design.

Označenie: PANTONE 1R02 SP

PANTONE Color Manager

pantone color manager

Softvérová aplikácia, ktorá vám udržuje vaše grafické aplikácie (QuarkXPress®, Corel® a Adobe® Creative Suite®) aktuálne s najnovšími knižnicami PANTONE farieb. Tých je k dispozícii cez 11 000 vrátane najnovších knižníc Plus Series, Fashion + Home a to aka v papierových, tak aj v textilných verziách či nových Fashion + Home nylon. Color manager využíva ICC profily pre správne zobrazení a optimalizáciu PANTONE farieb na vašom monitore.

Dostupné knižnice:

FORMULA GUIDE Solid Coated and Solid Uncoated
COLOR BRIDGE Coated and Uncoated
PASTELS & NEONS Coated and Uncoated
PREMIUM METALLICS Coated
Goe Guide COATED and UNCOATED
Goe Bridge COATED
CMYK Coated and Uncoated
FASHION + HOME paper
FASHION + HOME cotton
FASHION + HOME nylon brights

šipka hore